Kurumsal Web Tasarım Nedir?

kurumsal-web-tasarim

Günümüzde yaygınlaşan internet kullanımı, kurumsal web tasarım ihtiyacı ve dijital dünyanın iş dünyası açısından önemini ciddi ölçüde artırmıştır. Bu doğrultuda bir markanın dijital görünürlüğünü artırması gerek kazanç gerekse de güvenilirlik açısından büyük bir rol oynamaktadır. Bu noktada öne çıkan kurumsal web tasarım ihtiyacı bir işletmenin kullanıcılarına ulaşmasında anahtar görevindedir. Maraş Web Tasarım olarak sizlere gerek bireysel gerekse de kurumsal web tasarım alanında eksiksiz bir destek sağladığımızı vurgulamak isteriz.

İncelemelere göre müşterilerin %75 gibi büyük bir bölümü bir işletmenin güvenilirliğine site tasarımlarına bakarak karar vermektedir. Nitekim ziyaretçilerin benzer oranda bir kesimi de firmanın sunduğu ürünlerin önemini aynı şekilde ele almaktadır. Bu anlamda işletmenizin internet sitesi adeta karakterinin bir sunumu olarak algılanmaktadır. Bu açıdan müşterilerinizin sizinle etkileşime gireceği ilk noktanın internet siteniz olacağını gözden kaçırmamalısınız. Bu doğrultuda web tasarım ziyaretçilerinize markanızın neyle ilgili olduğu konusunda güçlü bir fikir vermelidir. Gelin şimdi kurumsal web tasarım dediğimizde neyi kastettiğimizi daha yakından incelemeye çalışalım.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Öncelikle sıklıkla yapılan bir hatayı düzelterek başlayalım. Kurumsal bir web sitesinin anlamı ürün tanıtımı, satış ya da promosyon değildir. En azından bu amaçları dolaylı olarak barındırır. Kurumsal bir web sitesinin önceliği markanın kendisine odaklanmaktır. Böylelikle işletmenizi bir bütün olarak ziyaretçilerinize tanıtmanız mümkün olur. İlk olarak bu güveni tesis etmeden ürünlerinizin satışını gerçekleştirmeniz çok daha zor olacaktır.

Bu doğrultuda ürün satışına dayalı siteler bu yönde ürün tanıtımı ve hizmete odaklanır. Ancak kurumsal bir web sitesinde ise bu anlamda içerikler ikinci plandadır. Sitede daha çok işletmenin çalışma performansı, kurumsal haberler ve sorumluluklarla ilgili paylaşımlar yer alır. Bu açıdan web tasarım projelerinde amaç markanın başarılarını yansıtmaktır. Bu sayede işletmenin itibarını güçlendirerek ziyaretçilere güven aşılamak söz konusudur. Elbette ürün ve hizmetler hakkında bilgiler paylaşmak gerekir. Ancak burada amaç ürünlere odaklanarak satış ve promosyon sağlamak değil yalnızca bilgi vermektir.

Tüm bu bilgiler ışığında kurumsal web tasarım projelerinin bir işletmenin çevrimiçi varlığının temellerini atmak olarak nitelendirebiliriz. Nitekim çevrimiçi pazarda yer almak çok katmanlı ve uzun süreli bir projedir. Bu açıdan kurumsal bir web sitesinin projenin temelinde yer almaktadır. Daha sonra bu çekirdeğin etrafında yeni hamleler yaparak hedef kitlenize kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz. Bu doğrultuda kurumsal web tasarım ziyaretçilerinize şirketinizin misyonu ve güçlü yapısına dair bir profil çizecektir.

Kurumsal web tasarım
Web tasarım yapan çok firma bulunmakta piyasada. Kurumsal web tasarım yapan firma ise oldukça az bulunur. Maraş web tasarım firmanıza kurumsal web tasarım hizmeti vermektedir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım projeleri elbette temel bazı süreçler ve işlemler barındırır. Bu anlamda bireysel ve kurumsal web tasarım projelerinin ortak özellikler barındırdığını söylemek mümkündür. Ancak web tasarım projesinde doğru hedef kitleye hitap etmek büyük önem taşır. Bu nedenle sürecin oldukça dikkatli bir biçimde planlanması son derece önemlidir. Bu doğrultuda bir kurumsal web tasarım projesinin genel olarak şu aşamalardan geçtiğini söyleyebiliriz:

 • Keşif: Bu aşamada öncelikle hedef kitle araştırması yapmak gerekir. Markanızın amaçlarına uygun anahtar kelimelerle ulaşmak istediğiniz kitlenin internet alışkanlıklarını tespit etmek son derece önemlidir. Ayrıca bu sürece rakip işletmelerin analizi de dahildir.
 • Taslak: İkinci sırada ise taslak aşaması gelir. Bu noktada tasarımcılarımız sizlere web sitenizin aslına uygun olacak şekilde basit şablonlar sunar. Bu sayede işin başınızda sizin isteklerinizle doğru orantılı bir biçimde hareket etmemiz kolaylaşır.
 • Tasarım: Şablonları onaylamanızın ardından tasarım aşamasına geçilir. Tasarım aşamasında şablon halindeki her şey detaylı bir biçimde planlanarak uygulanır.
 • Geliştirme: Daha sonra tasarım halindeki sitenin kodlama diline uyarlanması gerekir. Bu anlamda yazılım uzmanlarımızın sizlere kusursuz bir destek sunduğunu vurgulamak isteriz.
 • Yineleme: Bu aşamada ise yeniden sizin görüşlerinize başvurarak ince ayarlamalar ve gerekli değişiklikleri gerçekleştiririz. Böylelikle web sitenizin tam olarak isteğinize uygun bir form almasını sağlamaktayız.
 • Optimizasyon: Daha sonra SEO uzmanlarımız web sitenizi içerik bakımından ele alır. Böylelikle sitenizin lansman anından itibaren yüksek bir sıralama elde etmesini hedeflemekteyiz.

Kurumsal Web Tasarım Profesyonel Hizmet

Maraş Web Tasarım olarak sizlere kapsamlı bir web tasarım desteği sunmaktayız. Bu doğrultuda web tasarım desteği talepleriniz için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun hazır tasarım paketlerimizden yararlanabileceğiniz gibi özel tasarım taleplerinizi de bize iletebilirsiniz. Uzman web tasarım ve yazılımcı kadromuzla sizlere kusursuz bir hizmet sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Kurumsal web tasarım hizmetlerimiz sonucunda markanızın dijital görünürlüğünü çok daha güçlü ve güvenilir bir hale getirebilirsiniz.

Mail Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız
0545 517 19 16

Uzman kadrosuyla markanızın ihtiyaç duyduğu adımları kısa sürede belirleyen Maraş Web Tasarım, hızlı bir yükseliş için gerekli olan işlemleri hemen yerine getirerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirmekte ve markanızı dijital dünyaya taşımaktayız.

 • Hakkımızda
 • Hizmetlerimiz
 • Referanslarımız
 • Blog
 • İletişim