Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Bir marka için olmazsa olmaz kurallardan biri kurumsal kimlik oluşturmaktır. Hangi sektörde yer alırsa alsın herhangi bir firmanın kendilerine marka oluşturmada konusuna dikkat etmesi gerekir. Hem dijital alanda hem de diğer alanlarda markanın rakiplerinden daha fazla ön plana çıkması için kurumsallaşma konusuna önem vermesi gerekir. Kurumsal kimliğin oluşmasında etkili olan pek çok faktör bulunur. Bunların her biri için uzman desteği alınmalı ve markanın ön plana çıkması için tüm girişimlerin profesyonel bir şekilde yürütülmesi gerekir. Firmamız bu alanda kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet verir.

Kurumsal Kimlik Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Firmaların hangi alanda çalıştığı gözetmeksiniz tüm markaların, firmaların ve kişilerin sahip olması gereken unsurları kapsar. Bir markanın çalışanlar, müşteriler ve rakipler tarafından nasıl görüldüğünü etkileyen her türlü unsur, kurumsal kimlik faktörünün kapsamında yer alır. Kurumsal kimliğin doğru bir şekilde oluşturulması için, markalaşmanın tüm aşamalarının profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Markalaşma ve kimlik kazanma internet ortamında ve diğer her yerde markanın kendisini doğru bir şekilde ifade edebilmesini sağlamalıdır. Bu nedenle bu alanda yer alan küçük ve büyük her etkenin doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması gerekir. Personellerin yaka kartlarından sosyal medya gönderilerine kadar her unsur titiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Markanın iç ve dış gözlemlerde nasıl göründüğü kurumsal kimlik faktörünün alanında olduğundan, bu alana bütçe ve enerji ayırmak önemlidir. Bu durum büyümek isteyen her alandaki firma için geçerlidir.

Kurumsal Kimlik Unsurları Nelerdir?

Kurumsal kimlik unsurları olarak belirlenen birkaç kıstas vardır. Bunlar;

 • Markanın verdiği hizmetlerin ya da müşteriye sunduğu ürünlerin niteliği,
 • Ambalajlar,
 • Firmanın düzenlediği sergi ve fuar gibi organizasyonlar,
 • Broşürler ve kataloglar,
 • Kartvizitler,
 • Reklamlar,
 • Web sitesi,
 • Sosyal medya hesapları,
 • Promosyon ürünleri,
 • Kurumsal her türlü yayın ve raporlar,
 • Faturalar ve tahsilat mektupları,
 • Personellerin kıyafetleri, isimlikleri ve diğer iş aksesuarları,
 • Müşteriyle ve personellerle iletişim

Firmaların kimlik oluşmasında etkili olan unsurlardan bazılarıdır. Bu alan oldukça geniştir. Bir firmanın dışarıdan nasıl göründüğü ve nasıl nitelendirildiği ile ilgili olan her türlü unsura kurumsal kimliği oluşturan unsur denilebilir. Geniş bir alan olduğu için hassas bir planlama ve düzenleme gerektirir. Bu alanda hizmet veren firmamız, markalaşma aşamasında olan ve kurumsallığını güçlendirmek isteyen firmaların destekçisi olur. Rekabetin oldukça arttığı ve rekabet edilen alanların oldukça genişlediği günümüz çağında, markalaşma ve kurumsal kimliğin sağlıklı bir şekilde oluşturulmasında gerekli önemin verilmesi gerekir. Kurumsal kimliği başarılı bir şekilde sağlayan firmalar rakiplerine kıyasla büyük ölçüde ön plana çıkar.

Kurumsal Kimlik

Dijital Kurumsal Kimlik

Günümüzde reklam ve pazarlama sektörleri büyük ölçüde dijital ortamdadır. Özellikle son 15- 20 yıldır internet platformları, markaların adını duyurmasında ve potansiyel müşterilerine ulaşabilmesinde oldukça geniş bir rol oynar. Bu nedenle önem verilen dijital kurumsal kimlik, kimliği oluşturan unsurların internet üzerinde nasıl yansıtıldığıdır. Web sitesi ve sosyal medya hesapları dijital kurumsal kimliği oluşturmanın ve geliştirmenin en önemli unsurlarıdır. Markanın sahip olduğu özelliklere ve çizgisine göre dijital kurumsal kimlik çalışması yürütülmelidir.

Günümüz koşullarında dijital ortam, kurumsal kimlik unsurlarının en önemlilerinden birini oluşturur. Bu nedenle web sitesinin tasarlanması, SEO uyumunun yapılması, sosyal medya hesaplarının açılması ve yönetilmesi profesyonellik isteyen bir iş alanıdır. Bu alanların tamamında hizmet vermekte olan uzmanlarımız, markanızın çizgisine uygun bir dijital kurumsal kimlik kazanmanızda destekçiniz olur. Kesintisiz teknik destek imkanı ile birlikte oldukça bütçe dostu fiyatlarla verilen bu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik

Web Tasarım

Firmanızın websitesini kodlayarak işinizi internet ortamına taşıyoruz.

Kurumsal Kimlik

Domain ve Hosting

Alan adı tescili ve takibi, Web sayfası barındırma hizmetleri sunuyoruz.

Kurumsal Kimlik

Google Seo

Google'da sitenizin anahtar kelimelerinizde ilk sayfaya girmesini sağlıyoruz.

Kurumsal Kimlik

Google Harita Kaydı

Firmanızın, haritalarda yer alması için Google haritalarına kayıt ediyoruz.

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Logo , kartvizit , antetli kağıt vb. kurumsal kimliğinizi oluşturalım.

Kurumsal Kimlik

Sosyal Medya Yönetimi

Bir pazarlama aracı haline gelen sosyal medya da hesaplarınızı yönetiyoruz.