Maraş Marka Tescili

maras-marka-tescili

Maraş Marka Tescili olarak, Marka; firmanızı rakip firmalardan ayıran ve bir adım öteye taşıyan özelliktir. Firmanızın ürünlerini ve hizmetlerinin tanıtılmasında marka çok önemlidir. Markasız ürün ve hizmetler, markalı rakiplerine karşı oldukça geri planda bulunmaktadır. Günümüzde insanlar ürün ve hizmet tercih ederken ilk batkıları şey markalı mı değil mi? Bunun sonucuna göre tercihlerini yapmaktadırlar.

Aynı zamanda işletmenizin hizmet verdiği alanda sizi en iyi temsil eden, ön plana çıkartan ve tüketicilerin sizi tercih etme noktasında marka tescili anlamında, zaman geçtikçe firmalar arasında da rekabete neden olmaktadır. Firmanızın marka tescili olduğu takdirde ürüne ve hizmetlerinizin kopyalanmasının önünü de kesmiş olmaktasınız.

Marka ve Patent Tescili Nedir?

Firmaların faaliyetlerine emin adımlar devam edebilmesi için çok önemli olan marka, firmalar tarafından kopyalanmaması için korunmalıdır. Bu koruma işlemlerini yaparken kesinlikle yasal olmalı ve markanın size ait olduğunu tescil edebilmelisiniz. Bu noktada “Maraş Marka ve Patent” olarak sizlere firmanızın marka tescili noktasında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bir markanın doğması öyle kolay bir iş değildir. Firmalar markalarını oluştura bilmek için onlarca saat zaman ve bir o kadar da bütçe ayırmaktadırlar.

Marka; işletmelerin ve firmaları temsil eden, insanlara hızlı bir şekilde etkileşime geçmelerini sağlayan bir özelliktir. Maraş Marka tescili olarak firmanızın haklarını başkalarından koruyarak sizi güvenceye almaktayız.

Marka ve Patent Tescili Neden Önemlidir?

Tescillenmiş olan marka, firmaların faaliyetlerini sürdüre bilmesini ve içinde bulunduğu piyasada kendine yer edine bilmesi adına oldukça önemlidir. Marka tescili olmamış bir ürünün kopyalanması firmaya büyük zararlar vermekte ve müşteri kaybına neden olmaktadır.

Günümüzde ve geçmişte olduğu gibi marka patenti alınmamış firmaların ürünleri başka firmalar tarafından kopyalanarak piyasaya sunulmuş ve neticesinde asıl ürün sahibi olan firmalara çok büyük zararlar vermiş hatta bazılarının işletmeyi kapatmasına dâhil sebep olmuştur.

Sizin ürettiğiniz ürün veya hizmetin marka tescilini almamız durumunda, başka bir firma sizin ürününüzü üretip bu ürün üzerinden patent alabilir. Size ait olan ürünün patenti karşı firmada olduğu için ürünlerin üretimini durdurmasını dahi sağlaya bilmektedir. Maraş Marka Patent olarak böyle bir duruma düşmemeniz için, firmanıza ve üretimini yaptığınız ürünlere marka patent başvurularında her zaman yanınızdayız.

Maraş Marka Tescili
Maraş marka tescili alanında sizlere hizmet vermekteyiz. Sizde markanızı tescil ettirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. 0545 517 19 16

Marka ve Patent Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?

Firmanızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yasal yollarla markalarını koruma altına almaları gerekmekte ve bunu da marka tescil başvurusu yaparak sağlayabilmektedirler.

Yukarıda belirtilen zararlara maruz kalmamak için yapılması gereken markayı yasal olarak koruma altına almaktır; bunun için ise tescil başvurusunda bulunulmalıdır. Başvurular Türk Patent Enstitüsü ne yapılmaktadır. Marka ve Patent başvurusu iki şekilde yapılabilmektedir.

  • Bireysel Başvuru.
  • Aracı firmalar aracılığıyla başvuru.

Marka başvurusu esnasında Türk Patent Enstitüsü’nün firmalardan istemiş olduğu bir takım evraklar bulunmaktadır. Başvuru esnasında bu evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Maraş Patent olarak sizlere bu noktada yıllardır hizmet vermekte olduğumuz bu alanda tecrübemiz ve alanında uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Başvuru esnasında istenilen belgeler ise; Marka Patent başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri, başvuruda bulunulan ürün ve hizmetin başvuru evraklarında açıklamalı bir liste olarak belirtilmesi gerekmektedir.

Kahramanmaraş Marka Tescili , Maraş Patent, Maraş Ürün Marka Tescili, Kahramanmaraş Logo Tescili alanlarında hizmet vermekteyiz.

Mail Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız
0545 517 19 16

Uzman kadrosuyla markanızın ihtiyaç duyduğu adımları kısa sürede belirleyen Maraş Web Tasarım, hızlı bir yükseliş için gerekli olan işlemleri hemen yerine getirerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirmekte ve markanızı dijital dünyaya taşımaktayız.

  • Hakkımızda
  • Hizmetlerimiz
  • Referanslarımız
  • Blog
  • İletişim