Google’ın Az Bilinen Arama Servisleri

googlein-az-bilinen-arama-servisleri

Google, birbirinden farklı hizmet servisleriyle internet kullanıcılarına büyük oranda kolaylık sağlar ve Google’ın az bilinen arama servisleri işinizi kolaylaştırı.  Google arama servisleri de arama motorlarında çıkacak sonuçların, internet kullanıcılarının ne kadar işine yarayacağı ile alakalıdır. Google’ın uzun süredir sağladığı bu hizmet, çeşitli arama servisleri ile yapılabilmektedir. Google’ın az bilinen arama servisleri, internet kullanıcılarının yaptıkları aramaların taranması, toparlanması ve saklanmasında büyük rol oynamaktadır. Gmail, doküman ve çok sayıda farklı Google hizmeti, günümüzde internet kullanıcısı olan her birey tarafından tercih edilen hizmetlerden biridir. Ancak Google’ın bilinmeyen ve çoğu internet kullanıcısının bugüne kadar kullanmadığı çok sayıda hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetler, bireylerin Google arama motoru, Chrome tarayıcısı ve Android telefonlarda çok sayıda farklı imkandan faydalanmalarına olanak sağlar.

Google Formlar ve Fonksiyonları

Google’ın Arama Servisleri, internet kullanıcılarının hayatlarını her alanda kolaylaştırmak amacıyla devamlı olarak çalışmalar yapmaktadır. Çeşitli arama servisleri ve yardımcı servisler bu anlamda Google kullanıcılarına sunulmaktadır. Google’ın az bilinen arama servisleri içerisinde yer alan servislerden biri de Google Form hizmetidir. Farklı fonksiyonların ve seçeneklerin birleştiği bu hizmet, bireylerin birçok farklı kişiye aynı soruları sormasını ve farklı cevaplar almasını sağlar. Google Form servisi şirket çalışanları, öğrenciler, öğretmenler ve farklı grupların anket yapabilmesine ya da istenilen sorulara cevap vermesine imkan sağlar. Bu hizmet dahilinde sadece bir bağlantı üzerinden form ve ankete çok sayıda kullanıcı bağlanabilir. Bu özellik, toplulukların görüşlerinin alınabilmesi ya da çeşitli bilgilerin toplanabilmesi adına önem taşıyan Google servislerinden biri olmasını sağlamaktadır.

Google'ın Az Bilinen Arama Servisleri
Goole’nin bilinenden daha çok birçok servisleri bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak işletmelerinizi daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Maraş Web Tasarım olarak bu servisleri kullanmanızda firmanıza katkı sağlamanızda her zaman yanınızdayız.

Google Duo Servisi

Google Duo, Google’ın internet kullanıcılarına sunduğu ancak bilinmediği için çok fazla kullanılmayan hizmetler arasında yerini alır. Bu servis hizmeti, kullanıcıların hangi marka telefon ya da hangi marka bilgisayar kullandıkları fark etmeksizin görüntülü arama yapabilmelerine imkan sağlar. Facetime toplantılar için de önemli olan bu hizmet servisi, Google kullanıcıları tarafından herhangi bir ücret ödenmeden kullanılabilir. Google arama servisleri içerisinde de Google Duo yerini almaktadır. Bu servis sadece birebir görüşmeler için değil topluluk ve grup konuşmalarının yapılmasına da imkan sağlar. Bu sebeple birçok amaç doğrultusunda kullanılabilir.

Google Alerts

Google az bilinen arama servisleri içerisinde yer alan Google hizmetlerinden biri de Google Alerts olmaktadır. Bu servis, Google arama sonuçlarında internet kullanıcıları hakkında bir haber ya da gelişme girildiğinde direkt olarak haber verilmesini sağlamaktadır. Kullanıcı hakkında Google arama dizinine eklenen her yeni veride kullanıcıya otomatik olarak haber verilmektedir.

Google Uluslararası Veriler

Özellikle sürekli olarak yurtdışı seyahatleri yapan ve yurtdışı verilerine ulaşmaya çalışan bireylerin kullanabileceği Google servisleri de bulunmaktadır. Az bilinen Google servisleri içerisinde yer alan Google Uluslararası Veriler, ekstra kurulum ya da fazladan ücret ödemeden yurtdışı verilerine ulaşma imkanı tanımaktadır. Bu Google servisinin, ücretli ve ücretsiz planları bulunmaktadır. Bu sebeple, ihtiyaç doğrultusunda seçilebilecek az bilinen Google servisleri arasında yerini almaktadır.

Google Zeitgeist ve Trendler

Google Zeitgeist, Google arama sonuçlarının yıllık oranda bir araya getirilmesini ve raporlanmasını sağlayan servislerden biridir. Ancak bu servis genellikle az kullanılmaktadır. Google’ın az kullanılan servisleri içerisinde yer alanlardan biri Google Trendler hizmetidir. İnternet kullanıcılarının istenilen aralıklarda hangi aramayı daha çok yaptığını ve hangi aramanın trend olduğu bu servis kullanılarak anlaşılmaktadır.

Google Latitude

Google arama servisleri içerisinde yer alan Google Latitude, bireylerin farklı kişileri harita üzerinden görebilmesini, takip edebilmesini ve anlık olarak nerede olduklarını tespit edebilmesini sağlamaktadır. Google Maps ile kıyaslandığında adını duyuramayan ve Maps hizmetinin gerisinde kalmış bu özellik harita üzerinde çalışmaktadır.

Mail Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız
0545 517 19 16

Uzman kadrosuyla markanızın ihtiyaç duyduğu adımları kısa sürede belirleyen Maraş Web Tasarım, hızlı bir yükseliş için gerekli olan işlemleri hemen yerine getirerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirmekte ve markanızı dijital dünyaya taşımaktayız.

  • Hakkımızda
  • Hizmetlerimiz
  • Referanslarımız
  • Blog
  • İletişim