Google Web Sitemi En Son Ne Zaman Indexledi?

google-sitemi-ne-zaman-indexledi

En yaygın arama motorlarından birisi olan Google, web sitenizi düzenli olarak indexlemektedir. Indexleme kavramı, esasında “web sitenizi tarama” işlemidir. Web sitenizde yazdığınız içerikler, hizmetler ve diğer işlemleriniz için Google botu düzenli olarak tarama işlemi gerçekleştirmektedir. Bu sayede, web sitenizi tarayarak Google sıralamasında üst noktalarda çıkmanızı sağlayabilir. Bu noktada, web site sahipleri “Google web sitemi en son ne zaman indexledi?” sorgusunu internette aratmaktadır.

Google arama motorunda yukarı sıralara çıkmak için birçok etken vardır. Bu etkenlerden en önemlileri arasında sitenizde yazmış olduğunuz içerikler gelmektedir. Ancak, bu içeriklerin özgün bir şekilde yazılmış olması gerekmektedir. Sitenizdeki içerikler ne kadar özgün olursa, arama motorlarında o kadar yüksek sıralara çıkabilirsiniz. Bu sayede, web sitenizdeki ziyaretçi trafiğiniz de artmış olur.

Google Web Sitemi Ne Zaman Taradı?

Sitenizi üst sıralara çıkarma aşamasında, Google botlarının sitenizi tarama işlemi gerçekleşmektedir. Bu durumda, birçok site sahibi “Google Web Sitemi En Son Ne Zaman Indexledi?” sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu sorunun cevabını bulmak oldukça basit bir işlem ile gerçekleşmektedir. Aşağıda verilen bağlantı ile web sitenizin en son ne zaman tarandığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Bağlantının sonunda yer alan maraswebtasarim.com adresi yerine kendi web site adresinizi girin.

Yukarıda söylediğim botlar web sitenizi en son nezaman index aldı ( Sitenizi Ziyaret Ettiğini) öğrenmek istiyorsanız eğer; aşağıda adresini vermiş olduğum linki koplayayın. Web tarayıcınıza yapıştırın. Adresin sonunda yer alan maraswebtasarim.com.tr yerine siz kendi web site adresini yazın.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:maraswebtasarim.com.tr

Karşınıza gelen ekranda, Google arama motorunun web sitenizi en son ne zaman ziyaret ettiği bilgisini görebilirsiniz. Bu bilgileri ay, gün ve yıl ve saat şeklinde görebilirsiniz. Ancak, bu bilgiler her web sitesi için aynı olmaz. Bazı web sitelerinde indexleme işlemi birkaç saat sürerken, bazıları için bu işlem birkaç hafta sürebilir. Bu noktada, web sitesinin SEO çalışmaları dikkate alınmaktadır. Web sitenize profesyonel bir ekip ile SEO çalışması yapmanız gerekir. Profesyonel SEO hizmeti almak istiyorsanız Maraş web tasarım bu konuda sizlere hizmet etmektedir. Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Google Web Sitemi En Son Ne Zaman Indexledi?
Google web sitemi en son ne zaman indexledi

Bu index’lemeler herkes için aynı olmamaktadır. Kiminde eklenen içirik birkaç saat içerisinde index alırken kimi siteler de bu işlem haftalar hatta aylar alabilmektedir. Bu süreyi kısaltmak için Web Site Seo çok iyi ayarlanmış olması gerekmektedir. Sizde SEO hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google İndex Neden Çok Önemli?

Google indexleme işlemi, web sitelerinin üst sıralarda gözükmesi ile bağlantılıdır. Bu noktada, birçok web sitesi sahibi Google arama motorunda üst sıralarda yer almak ister. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için sitenizin Google tarafından taranması gerekir. Bunun için, sitenize bir dizi SEO çalışması yapmalısınız. Google indexleme işlemi için sitenizdeki şu noktalara dikkat etmelisiniz:

İndex almak için yapmanız gereken bazı adımlar vardır bunlar ise;

 • Sitenizin seo açısından eksik bir yeri var mı?
 • Sitenizde kırık link bulunuyor mu?
 • Siz açılma hızı nasıl?
 • Site dışı seo yaptınız mı?

Yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurarak Google tarama işlemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tarama işleminin gerçekleşmesi için profesyonel bir SEO çalışması yapmanız gerekir. Bunun için Maraş web tasarım olarak bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Google arama robotları web sitelerinizi belirli aralıklarla taramaktadır. Sitenize ne kadar sık ve seo uyumlu içerik girerseniz eğer Google botları o kadar hızlı sitenizi indexler. Google web sitemi en son ne zaman indexledi sorusunun cevabı birçokları için domainin süresine göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Google’da Üst Sıralarda Olmanın Avantajları

Google arama motorunda üst sıralarda olmak, web site sahipleri için birçok avantaj anlamına gelir. Kullanıcılar, bir ürün veya hizmet hakkında arama yaparken üst sıralardaki siteleri ziyaret eder. Bu işlem, işini en iyi yapan ve insanlar tarafından en çok ziyaret edilen siteler anlamına gelir. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı ile kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajını çizmelisiniz. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de Google en çok kullanılan arama motor olmaktadır. Bu noktada, Google arama motoru için yapılan SEO çalışmaları oldukça önemli olur. Google arama motoru ile diğer arama motorları hemen hemen aynı algoritmalara sahiptir. Bu nedenle, Google arama motoru için yapacağınız SEO çalışmaları ile diğer arama motorlarını da hedefleyebilirsiniz.

SEO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?

Web siteniz için SEO çalışması yapmanın birçok avantajı bulunur. Öncelikle markanızı ve hizmetinizin tanınırlığı artar. Bu sonuçla, arama motorlarında üst sıralarda gözükürsünüz. Bu da, hem şirketinizin bilinirliği hem de gelir hacminizin artması anlamına gelir. SEO çalışmaları yapmanın avantajlarını kısaca şöyle açıklayabiliriz:

 • Marka prestijini ve bilinirliğini artırır.
 • Geri dönüşü en yüksek ve en karlı yatırımdır.
 • Hizmetleriniz ile ilgili doğrudan hedef kitleye ulaşmanızı sağlar.
 • Birçok mağaza giderlerinden tasarruf edersiniz.
 • Markanız daha fazla görünür olur.

Web siteniz için SEO çalışmaları yapmak sizlere yukarıdaki avantajları sunar. Eğer web siteniz için profesyonel bir SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız, Maraş web tasarım ile iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Google Gibi Getir Neden Yok?

Daha önceleri Google Search Console Tools panelinden site url sini inceliyor sonra Google gibi getir diyorduk. Bu işlem daha hızlı index almamıza olanak sağlıyordu fakat Google bu bölümü şuanlık durdurdu kullanılamıyor maalesef. Bunun yerine indexinject.com web siteni kullanabilirsiniz. 24 saat içerisinde yazılarınız Google tarafından indexlenmiş oluyor. Başka bir yazımızda indexinject.com nasıl kullanır onun hakkında bir yazı yaplaşacağız.

Google Web Sitemi En Son Ne Zaman Indexledi?” isimli yazımız ilginizi çektiyse, blog alanımızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Mail Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız
0545 517 19 16

Uzman kadrosuyla markanızın ihtiyaç duyduğu adımları kısa sürede belirleyen Maraş Web Tasarım, hızlı bir yükseliş için gerekli olan işlemleri hemen yerine getirerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirmekte ve markanızı dijital dünyaya taşımaktayız.

 • Hakkımızda
 • Hizmetlerimiz
 • Referanslarımız
 • Blog
 • İletişim