e-ticaret

E Ticaret insanların sanal ortamda online alış veriş yaptığı mecradır.

E - Ticaret

Günümüz dijital çağında bireyler her türlü ihtiyaçları için ilk olarak internete bakar. Özellikle son 10- 15 yıldır internet üzerinde yer alan çeşitli E- ticaret sayfaları ile aranılan pek çok ürüne sahip olmak kolayca mümkün olur. İnternet alışverişinin büyük ölçüde yaygınlaştığı ve bu nedenle E- ticaret hacminin de büyüdüğü günlerde pek çok girişimci bu sektöre yönelir. Mevcut olan mağazasını internete taşımak ya da yeni baştan bir şirket oluşturmak isteyen pek çok kişi açılan E- Ticaret sitesi ile ürün satışına başlar.

E- Ticaret Siteleri​

E- Ticaret, dijital dünyada her türlü ürünün pazarlama ve satışının yapılabileceği bir alandır. Reklam ve pazarlama sektörü özellikle son yıllarda internet üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu nedenle de farklı alanlarda çalışan pek çok işletme ve sektöre adım atmak isteyen girişimci, öncelikle bir E- ticaret web sitesi edinir. Bu alanda kullanılan web siteleri, farklı amaçlarla kullanılan diğer sitelere kıyasla daha farklıdır. Bir E- Ticaret sitesi için olmazsa olmaz özelliklerden bazıları;

 • Web sitesinin tasarımı, kullanıcıların aradıkları bilgilere kolayca ulaşmasını sağlayacak şekilde olmalı,
 • Ürünlerin özellikleri, fiyatları, ayrıntılı fotoğraf ve bilgileri yer almalı,
 • Ürünlerin kategorileri doğru ayarlanmalı,
 • E- ticaret sitesini ziyaret eden kullanıcılarla iletişimde kalınmalı,
 • Kullanıcı yorumları için yer ayrılmalı,
 • Güvenilir ve kolay ödeme yöntemleri belirlenmeli ve sitede yer verilmeli.
E-TİCARET

E- Ticaret Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

E- Ticaret, son zamanlarda hem ülkemizde hem de dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Farklı pek çok sektöre adım atmak isteyen girişimci, satmak istedikleri ürünler için güçlü bir E- Ticaret platformu kurmayı tercih eder. İnternet siteleri ve sosyal medyanın etkili kullanılması ile kısa süre içerisinde büyüyen E- Ticaret hacmi, işletmelerin satış hacimlerinin büyümesinde direkt olarak etkilidir. Gün geçtikçe online alışveriş hızla büyümekte ve pazar payı git gide artmaktadır. Bu paydan en çok faydalanan sektörler aşağıdaki gibidir.

E Ticaret'te Yer Alan Sektörler​

 • Yemek siparişi için geliştirilen platformlar,
 • Kitap ve kırtasiye ürünleri için geliştirilen platformlar,
 • Tekstil ve moda sektöründe kullanılan platformlar,
 • Seyahat ve otel rezervasyonu alanında kullanılan platformlar,
 • Elektronik eşya satışında kullanılan platformlar,
 • Gıda ürünlerinin satışı için tercih edilen platformlar.

Farklı pek çok alanda kullanılan bu platformların güçlü bir şekilde kurulması ve yönetilmesi gerekir. Diğer amaçlarla kullanılan web siteleri ve sosyal medya hesaplarından farklı olan E- Ticaret platformları alanında uzman kişiler tarafından kurulur. Kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale gelen bu e ticaret platformları için kesintisiz teknik destek imkanı da sunulur.

E-TİCARET

E- Ticarete Nasıl Başlanır?​

E- Ticaret aracılığı ile para kazanmak ve mevcut işletmesini büyütmek isteyen pek çok girişimci vardır. Bu girişimcilerin öncelikli olarak hangi ürünleri pazarlayacaklarını belirlemeleri ve profesyonel bir e- ticaret sitesi edinmeleri gerekir. Hoş ve kolay bir tasarımı olan ve kesintisiz teknik destek sağlayan uzmanlar tarafından geliştirilen web siteleri bu alanda çok daha fazla avantaj sağlar. Diğer web sitelerinden ayrı bir kurulum ve yönetim gereken web siteleri için alanında uzman web tasarımcılarımızdan destek alabilirsiniz.

Maraş web tasarım olarak sizlere yapmış oladuğumuz e ticaret web siteleri %100 mobil uyumlu olup her tür tarayıcıda kullanıcılar rahatlıkla sitenizde gezebilirler. Web sitelerinden sınırsız kategori, sınırsız ürün ekleyebilir ve birçok online ödeme sistemini kullanabilirsiniz. İster kapıda ödeme sistemi isterseniz kredi kartı ile Payu ve Paytr gibi online alış veriş sanal poslarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca e ticaret sitelerimizde kargo modülü, Whatsapp ile alışveriş, anında alışveriş gibi birçok modüller bulunmaktadır. Yönetim panelinden istediğinizi aktif edebilirsiniz.

Sosyal medyanın ve Google reklamlarının sitenizi büyütmekte önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle sosyal medyanın ve ücretli reklamların da gücü azımsanmamalıdır. E- ticaret şirketi ya da bireysel şirket açmak da ilk yapılması gerekenler arasında yer alır. Ödemelerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi ve size ulaşması için bir şirket kurlumu gerçekleştirmeniz gerekir. Günümüz koşullarında şahıs şirketi açmak oldukça kolay bir süreçtir. Şirketin açılması, web sitesi ve sosyal medya hesaplarının kurulumu süreçlerinin her birinde kesintisiz teknik destek için uzmanlarımızdan hizmet talep edebilirsiniz.

E-TİCARET

Web Tasarım

Firmanızın websitesini kodlayarak işinizi internet ortamına taşıyoruz.

E-TİCARET

Domain ve Hosting

Alan adı tescili ve takibi, Web sayfası barındırma hizmetleri sunuyoruz.

E-TİCARET

Google Seo

Google'da sitenizin anahtar kelimelerinizde ilk sayfaya girmesini sağlıyoruz.

E-TİCARET

Google Harita Kaydı

Firmanızın, haritalarda yer alması için Google haritalarına kayıt ediyoruz.

E-TİCARET

Kurumsal Kimlik

Logo , kartvizit , antetli kağıt vb. kurumsal kimliğinizi oluşturalım.

E-TİCARET

Sosyal Medya Yönetimi

Bir pazarlama aracı haline gelen sosyal medya da hesaplarınızı yönetiyoruz.