Web Tasarım Hizmetleri

Kullanıcı Deneyimi ve Akıcılık

Bir web sitesi tasarımı hizmeti yaptırırken özellikle web sitenizin kullanıcı deneyimi oldukça önemli olmaktadır. Bu da web tasarım hizmetleri arasında dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Web siteniz gayet akıcı ve sitenize gelen kullanıcıların kolay bir şekilde istediklerini bulduğu bir web sitesi olması gerekmektedir. Aynı zamanda web sitenizin bütün akıllı cihazlar tarafından ve bütün çözünürlüklerde bir problem yaşatmaması müşterilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi yaşattığınızı göstermektedir.

SEO Çalışmasının Önemi

SEO çalışması günümüzde özellikle e ticaret siteleri tarafından Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılması gereken bir hizmet olmaktadır. SEO çalışması düzgün bir şekilde yapılır ise kişinin web sitesi üst sıralara çıkıp web sitesindeki trafiği arttırabilir. Trafiğin artmasını web tasarım hizmetleri ile sağlayıp Daha çok müşteriye ulaşabilir ve gelirini arttırabilir. SEO çalışması ne kadar faydalı bir iş olsa da sıkça yapılan hatalar da mevcuttur. Bu hatalar çok kötü sonuçlar da doğurabilmektedir. Sizler de SEO çalışması yapacaksanız veya bir SEO uzmanından SEO hizmeti alacaksanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Web Tasarım ve SEO Hizmetinde Yapılmaması gerekenler

 İlk olarak en sık yapılan hatalardan biri olan yanlış anahtar kelimeler seçmekten başlayabilirsiniz. Web sitenizin sıralaması için anahtar kelimelerinizi belirlediğinizi varsayalım. Fakat doğru olanları mı seçtiniz bunu biliyor musunuz? Ürün ve hizmetlerinizi doğru bir şekilde tanımlasanız da potansiyel müşterilere ulaşmak ve hitap etmek için hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızı bilmeniz büyük önem taşımaktadır. Bazen doğru olduğunu düşündüğünüz terimler başkaları veya potansiyel müşteriler için tamamen farklı bir şey ifade edebilir ya da çok genel olabilmektedir. Bu nedenle optimizasyon işlemine başlamadan önce arka planda yapılması gereken analizlerin hepsinin dikkatle ve titizlikle yapılması gerekmektedir. Web sitenize web tasarım hizmetleri olan SEO çalışması yapılırken Google AdWords KeywordPlanner, SEMrush and Moz Keyowrd Explorer, Google Trends gibi kelime analizi yapabilen araçları kullanarak hedef anahtar kelimeleri bulmanıza oldukça yardımı olacaktır.

Özgün içerik Hataları

Sitenizi anahtar kelimeler ile doldurmanız da SEO çalışması yaparken yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Hedef anahtar kelimeleri, sitenizdeki içeriğin her cümlesinde kullanmanın sizi üst sıralara çıkaracağını ve sitenizin trafiğini arttırabileceğini düşünüyorsanız bu konuda tamamen yanılıyorsunuz. Anahtar kelimelerin sık sık kullanımı doğru değildir çünkü arama motorları tarafından bu spam olarak kaydedilir ve bu da dolayısı ile SEO performansını olumsuz etkiler. Sizde web tasarım hizmetleri arasında yer alan SEO yaparken bu hataya düşerseniz Sitenizi eski halinden daha kötü bir sıralamaya dahi sokar. Bu sebeple anahtar kelimenin sıklığına dikkat edilmesi gerekir yoksa bu SEO çalışması hizmetini oldukça olumsuz etkiler. Bir diğer yapılan hata ise sitenizde özgün olmayan bir içeriği yayınlamak. Bu maddeyi aynı zamanda kalitesiz içerik yayınlamak olarak da tanımlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Kısaca Biz

Copyright 2006 © 2021 Tüm Telif Hakları Saklıdır Kullanılamaz.