Google Web Sitemi En Son Ne Zaman İndexledi?

Dünyada en aygın olarak kullanılan arama motorlarından biri de Google’dır. Web sitelerinizde yazmış olduğunuz yazılar, hizmetler yâda içerikleri Google aramalarında gösterebilmesi için sitenizi ziyaret etmesi gerekmektedir. Bu ziyaretlere index’leme denir. Web site sahipleri en çok Google web sitemi en son ne zaman indexledi? Diye merak etmektedirler.

Google’ın sitenizi ziyaretini etkileyen en önemli etken; sitenizde yazmış olduğunuz yazılar ve içeriklerdir. Site içeriği ne kadar özgün ve zengin olursa o kadar çok ziyaretçi çekebilirsiniz. Ziyaretçilerin artması Google’ının botlarının sitenizi daha çok ziyaret etmesini sağlayacaktır.

Google Web Sitemi Ne Zaman Taradı?

Yukarıda söylediğim botlar web sitenizi en son nezaman index aldı ( Sitenizi Ziyaret Ettiğini) öğrenmek istiyorsanız eğer; aşağıda adresini vermiş olduğum linki koplayayın. Web tarayıcınıza yapıştırın. Adresin sonunda yer alan maraswebtasarim.com.tr yerine siz kendi web site adresini yazın.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:maraswebtasarim.com.tr

Karşınıza çıkan ekranda Google’ın sitenizi en son ne zaman ziyaret ettiğini detaylarıyla birlikte göreceksiniz. Bu detaylar ay, gün, yıl hatta saat olarak görebileceksiniz. Aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere kırmızı alanla belirttiğim bölümde sitenizin ne zaman ziyaret edildiğini görebiliyoruz.

google sitemi ne zaman ziyaret etti

Bu index’lemeler herkes için aynı olmamaktadır. Kiminde eklenen içirik birkaç saat içerisinde index alırken kimi siteler de bu işlem haftalar hatta aylar alabilmektedir. Bu süreyi kısaltmak için Web Site Seo çok iyi ayarlanmış olması gerekmektedir. Sizde SEO hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google İndex Neden Çok Önemli?

Bu sorunun cevabı oldukça basit aslında. Herkes yazılan yazının biran önce  google’de ön sıralarda çıkmasını ister, bunun içindirki Google sitenizi index lemeden ön sırada çıkma şansınız yoktur. Önce Google sitenizi index lemesi gerekir ondan sonra sıralamanız yükselmesi ve ilk sayfa ilk sırada çıkmanız gerekir.

İndex almak için yapmanız gereken bazı adımlar vardır bunlar ise;

  • Sitenizin seo açısından eksik bir yeri var mı?
  • Sitenizde kırık link bulunuyor mu?
  • Siz açılma hızı nasıl?
  • Site dışı seo yaptınız mı?

Google Gibi Getir Neden Yok?

Daha önceleri Google Search Console Tools panelinden site url sini inceliyor sonra Google gibi getir diyorduk. Bu işlem daha hızlı index almamıza olanak sağlıyordu fakat Google bu bölümü şuanlık durdurdu kullanılamıyor maalesef. Bunun yerine indexinject.com web siteni kullanabilirsiniz. 24 saat içerisinde yazılarınız Google tarafından indexlenmiş oluyor. Başka bir yazımızda indexinject.com nasıl kullanır onun hakkında bir yazı yaplaşacağız.

4.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)

Kısaca Biz

Copyright 2006 © 2021 Tüm Telif Hakları Saklıdır Kullanılamaz.